Szafy na wymiar

Czy warto zamówić szafy na wymiar?

Meblo-Mix poleca szafy na wymiar Olsztyn, Jeziorna 3Zamówienie szafy na wymiar należy wziąć pod uwagę zwłaszcza wtedy, gdy mieszkanie jest deweloperskie, wykonane według projektu katalogowego i nie mamy wpływu na rozmieszczenie czy metraż pokoi. Krótszy czas budowy i względnie mniejsza cena często znajdują swoje odzwierciedlenie w układzie mieszkania i rozmieszczenia instalacji. Nieprzemyślane do końca i niesprecyzowane przed zakupem potrzeby rodziny powodują trudności związane z aranżacją wnętrz. Sklepy meblowe mają konkretny asortyment, który rzadko kiedy spełnia nasze potrzeby, a przede wszystkim wymagania, jakie stawia przed nimi konkretne mieszkanie. Można oczywiście stracić mnóstwo czasu i nerwów na poszukiwanie odpowiednich mebli, ale lepszym rozwiązaniem zdaje się zamówienie mebli na wymiar. Jeśli nie wszystkich, to przynajmniej szaf wnękowych, które pozwolą zagospodarować pozornie niepotrzebne zakamarki naszego mieszkania.

Na każdą kieszeń
Fronty szaf na zamówienie wykonuje się z różnych materiałów. Najpopularniejszym, bo najtańszym, jest płyta laminowana. Takie fronty są proste, pozbawione frezów o grubości max. 2 cm. Ze Meblo-Mix szafy na wymiar Olsztyn, Jeziorna 3. Zapraszamywzględu na wysoką konkurencyjność producenci wprowadzają nowe wzory, np. z głęboką strukturą słojów lub okute ramą aluminiową. W ramach aluminiowych można także montować szkło – lakierowane, mleczne, barwione i coraz częściej również zdobione grafiką. Myśląc o nowoczesnym wystroju wnętrz, warto rozejrzeć się za frontami z płyty lakierowanej, dostępnymi w setkach kolorów. Ich zaletą jest wytrzymałość i wysoka odporność na użytkowanie i wilgoć. Najbardziej ekskluzywne są fronty lakierowane na wysoki połysk, jednak są wymagające w kwestii utrzymania czystości. Meble półmat i mat są łatwiejsze w pielęgnacji, a prezentują się równie wspaniale. Jeżeli zależy Ci na trwałości, ale dysponujesz ograniczonymi funduszami, wybierz fronty z MDF, które w procesie produkcji pokrywane są folią.

Aranżacja wg własnego pomysłu
Nie mamy wpływu na rozmieszczenie okien i drzwi w naszym domu, rzadko kiedy da się też zmienić ustawienie ściany, ale możemy poczynić odpowiednie kroki, aby uczynić sypialnię lub garderobę bardziej przytulną i funkcjonalną, a co najważniejsze będącą w zgodzie z naszymi upodobaniami. Szafy na wymiar pozwalają na maksymalne wykorzystanie potencjału pomieszczenia, a w razie potrzeby zamaskowania jej mankamentów lub obrócenia ich w zalety.

Jazda na kółkach
Przy zakupach warto zwrócić uwagę na jakość wykonania nie tylko samych drewnianych czy płytowych elementów, ale także prowadnic i kółek, po których będą przesuwać się drzwi. Choć są niezawodne, drzwi otwierane na oścież odchodzą do lamusa, bo „kradną” przestrzeń podczas otwierania i są zdecydowanie mniej wygodne w użytkowaniu. Niestety rozsuwane drzwi, choć przyjemne w użyciu, mają mniejszą żywotność i dlatego warto sprawdzić jakość ich wykonania. Jeśli drzwi przesuwają się z oporem, należy liczyć się, że szybko zużyjemy ruchome elementy, a jeśli otwierają się zbyt lekko, możemy liczyć się z faktem, że nie będą się domykać bądź cała konstrukcja nie została zbyt dobrze dopasowana.

Zdecydowanie dobry wybór
Szafy wnękowe są synonimem nowoczesnego i ergonomicznego mieszkania. Przy podobnej ilości miejsca, które zajmują, mają znacznie większą pojemność, nie rzucają się w oczy, tak jak tradycyjne szafy stojące. Podsumowując – jest to dobry wybór dla każdego, a zwłaszcza dla właścicieli małych mieszkań, ceniących sobie ład, porządek i dobrą organizację.

Meblo-Mix poleca szafy na wymiar Olsztyn, ul. Jeziorna 3

Inspiracje znajdziesz TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *