Meble na wymiar – przedpokój rowerzysty

Ja i mój rower, czyli meble na wymiar
w mieszkaniu rowerzysty

Trend mody na zdrowy tryb życia i coraz więcej ścieżek rowerowych spowodowały prawdziwy rozkwit zainteresowania tym bardzo zdrowym i wydajnym sposobem poruszania się po mieście. Można to zauważyć na przykład w Olsztynie, obserwując ulice w ciągu ostatnich kilku lat. Coraz więcej ludzi wprowadza też rower do swojego domu. Po pierwsze ze względów bezpieczeństwa, bo kradzieże tego sprzętu nie ustają. Po drugie dlatego, że o wiele chętniej korzysta się z czegoś, co jest pod ręką. Wiadomo przecież nie od dziś, że piwnica to miejsce na coś do dłuższego przechowywania, a nie na przedmioty codziennego użytku.

Gdzie zatem powinien zamieszkać rower, kiedy to, że z nami zostało przesądzone?

Przedpokój wydaje się być najlepszym rozwiązaniem pod każdym względem. Zarówno ergonomicznie jak i higienicznie byłoby to ze wszech miar uzasadnione. Jak powinien wyglądać zatem przedpokój rowerzysty? Idealny przedpokój dla amatora dwóch kółek to pomieszczenie z dużą wnęką i długą ścianą. Dlaczego taki? Dlatego, że w takim pomieszczeniu znajdzie się zarówno miejsce na wygodną i funkcjonalną szafę, którą zaaranżuje fachowiec wykonujący meble na zamówienie, i na wieszak na rower. Dlaczego szafa i wieszak? W szafie uporządkujemy i schowamy wszelkie ubrania i obuwie, które może przeszkadzać w swobodnym przemieszczaniu się. Na wieszaku zawiesimy rower, który przestanie w ten sposób stanowić swoistą zawalidrogę dla wszystkich wchodzących i wychodzących. Taki wieszak to nie tylko wygoda w przechowywaniu roweru w mieszkaniu, ale przy odpowiednim potraktowaniu również całkiem zmyślna ozdoba mieszkania.

Gdzie znajdziemy inspirację na wieszak?

Można na przykład wykorzystać pomysł zamieszczony w Muratorze i nanieść na ścianę kontury roweru i rowerzysty. Po odrysowaniu konturów wnętrze obrazu trzeba zamalować jakąś odporną na zabrudzenia i łatwo zmywalną farbą. Dobierając odpowiednio barwy i faktury stworzymy bardzo klimatyczną, harmonizującą z duchem właściciela mieszkania formę. Będzie się ona zmieniać codziennie w zależności od tego, czy rower i ewentualne wyposażenie rowerzysty pozostaje na miejscu, czy go tam nie ma. Dodając własną inwencję w odnośnie użytych barw i  faktur, a także indywidualnego wyposażenia w postaci roweru, kasku, koszyka, torby itp., uzyskamy coś niepowtarzalnego i bardzo osobistego.

Przypominamy, że meble na wymiar znajdziecie u nas w Olsztynie, a tu dostępny jest szablon do pobrania.

http://muratordom.pl/wnetrza/dekoracje-i-dodatki/szablon-na-sciane-w-przedpokoju-pomyslowy-wieszak-na-rower,77_7680.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *