Meble na wymiar

Dlaczego warto wybrać meble na wymiar?

Meble na wymiar sukcesywnie wypierają tradycyjne, wolnostojące odpowiedniki. Za ich wyborem przemawia fakt, że umożliwiają optymalne zagospodarowanie przestrzeni, w szczególności w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, nieregularnym kształcie lub z trudnodostępnymi miejscami. Wyróżnia je wysoki poziom funkcjonalności, solidność wykonania …. i świetnie się prezentują. W dodatku bogaty wybór materiałów wykończeniowych oraz możliwości wyposażenia wnętrz pozwalają na zaprojektowanie szafy na miarę naszych potrzeb, także finansowych.

Maksimum funkcjonalności na minimalnej powierzchni

Kawalerka kojarzy się z ciasnym, mało praktycznym mieszkankiem. Po prawdzie wystarczy kilka aranżacyjnych tricków, by pomieszczenie zyskało niepowtarzalny wdzięk i kilka dodatkowych centymetrów. Kluczowym elementem jest dobór mebli. Urządzając kawalerkę należy odejść od masywnych, sporych rozmiarów komód czy szafek. Warto za to postawić meble o lekkich formach, aczkolwiek o znacznej pojemności, aby mogły pomieścić wszystkie rzeczy. Najlepiej sprawdzą się szafy wnękowe z drzwiami przesuwanymi, które w trakcie użytkowania nie zabierają cennego miejsca, a możliwość zabudowy pod wymiar umożliwia mądre wykorzystanie wolnej przestrzeni. Jasne fronty wykonane na wysoki połysk odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu pokój wydaje się większy i bardziej przestronny, podobnie ma się wykorzystanie lustrzanych drzwi. Szafy na wymiar mają jeszcze jedną ważną zaletę – jeżeli zajdzie taka potrzeba – w każdej chwili możemy zamówić pasującą do nich komodę czy regał. Co więcej, jeżeli jakimś cudem ulegną one uszkodzeniu, można szybko temu zaradzić, wymieniając wadliwą część.

Szafa pełna inspiracji

Każda kobieta marzy o własnej garderobie, najlepiej połączonej z pomieszczeniem sypialnianym. Na taki luksus mogą sobie pozwolić właściciele większych mieszkań, gdzie z łatwością da się wygospodarować kilka dodatkowych metrów. Wykonana na zamówienie garderoba daje komfort własnej aranżacji powstałego pomieszczenia, od szuflad i wieszaków, po toaletkę czy kącik do prasowania. Szeroka gama materiałów wykończeniowych, kolorów i dodatków pozwala uczynić przejście z sypialni do garderoby niepowtarzalnym elementem, harmonizującym z pozostałym wystrojem wnętrz. W małych pomieszczeniach można pokusić się o praktyczną zabudowę wnęki, niezależnie od jej rozmiaru i kształtu. Nie trzeba martwić się też o odległość szafy od łóżka – wystarczy 60-70 centymetrów w przypadku drzwi przesuwanych i drugie tyle, decydując się na drzwi tradycyjnie otwierane.

„Martwe” miejsca ożywają

Nie można odmówić pokojowi na poddaszu klimatyczności, ale potrzeba dobrego pomysłu i wiedzy, aby był on również praktyczny. Skosy tworzą niepowtarzalną atmosferę, a odpowiedni dobór kolorystyki i mebli uczyni pokój ze skosami przytulnym i bardzo funkcjonalnym. Najlepszym rozwiązaniem są właśnie meble na wymiar, które pomogą zaaranżować każdy fragment pomieszczenia. Wyższe partie poddasza są idealne do ustawienia łóżka, wypoczynku lub stołu jadalnego – nie grozi nam wówczas zderzenie czołowe z sufitem. Niskie skosy warto wykorzystać na zabudowę z wysuwanymi, głębokimi półkami. Równie ciekawe są szafy wnękowe ze skosem, które doskonale wkomponowują się w trudną przestrzeń. Takie rozwiązanie uczyni niedostępne i niewykorzystywane do tej pory kąty bardzo funkcjonalnymi zakątkami.

Dla wolnych strzelców: schowaj się w szafie

Z roku na rok zwiększa się liczba osób pracujących w domu, dlatego bardzo ważne jest stworzenie warunków sprzyjających koncentracji i zwiększających efektywność pracy. Funkcjonalne meble, odpowiednia kolorystyka, a co najważniejsze, podział na strefę pracy i odpoczynku pomogą uporządkować wnętrze i myśli. W małych mieszkaniach jest to trudne, ale nie niemożliwe. Sprawdzą się na przykład szklane ścianki działowe, które nie ograniczają dopływu światła, ale tworzą zaciszne miejsce na biuro, sprawdzi się też niewielka wnęka, w której umieścić można biurko i inne niezbędne przedmioty i urządzenia. Sprytnym rozwiązaniem na „odgrodzenie” miejsca do pracy w sypialni albo salonie jest zamontowanie drzwi podwieszanych. Po skończonej pracy można „zamknąć” biuro i wrócić do codziennych spraw. Aby jednak pomieszczenie to spełniało swoje zadanie, najlepiej zamówić meble na wymiar.

Meble na wymiar Olsztyn, Jeziorna
Inspiracje zza oceanu znajdziesz tu http://nymag.com/homedesign/listings/custom-furniture/

Daj 5 gwiazdek lub mniej
Średnia ocena
4 based on 9 votes
Firma
Meblo-Mix
Usługa
Meble na Wymiar
Cena
PLN 90
Dostępność
Available in Stock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *